lek. med. Maciej Plesiak specjalista chirurg

O mnie

Ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Łodzi na Wydziale Lekarskim w 2003 roku. Staż podyplomowy odbywałem w swoim rodzinnym mieście – Lubinie. Po stażu podyplomowym rozpocząłem specjalizację z chirurgii ogólnej, którą ukończyłem w 2011 roku. Od 2003 roku na stałe związany jestem ze Szpitalem RCZ w Lubinie, gdzie pracuję do dziś.

Ze względu na pasję do zawodu, podczas szkolenia specjalizacyjnego odbywałem wiele kursów i uczestniczyłem w wielu konferencjach spoza obowiązkowego zakresu nauki. Były to szkolenia w zakresie chirurgii laparoskopowej, chirurgii onkologicznej, wykonywania badan USG jamy brzusznej oraz USG Dopplera i wiele innych. W tym też czasie zainteresowała mnie problematyka zapobiegania i leczenia otyłości, co skłoniło mnie do rozpoczęcia studiów podyplomowych z zakresu Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Odbyłem również szkolenia w zakresie chirurgicznego leczenia otyłości (chirurgia bariatryczna) w czołowych ośrodkach w Polsce.

Na co dzień staram się żyć zgodnie z nurtem swoich zainteresowań – regularnie uprawiam sport, prowadzę zdrowy tryb życia. Jednak nie zapominam również o rozwoju pozazawodowych pasji i zamiłowań – szczególnie muzycznych i krajoznawczych. Ale najważniejszy jest dla mnie człowiek. W swojej praktyce lekarskiej staram się oferować nowoczesne spojrzenie na choroby i ich leczenie. Stale dokształcam się w nowoczesnych metodach operacyjnych, aby leczyć bezpiecznie i skutecznie. Jednak nie zapominam, że przed wszystkimi chorobami stoi człowiek.